Żywiec Męskie Granie 2016

MĘSKIE GRANIE W Żywcu

Ostatni koncert jedynej takiej trasy.

Sześć miast, pięćdziesiąt godzin muzyki, kilkanaście muzycznych gatunków i kilka pokoleń artystów oraz 34 tysiące widzów - tak w skrócie można podsumować Męskie Granie 2016. Finałowy koncert siódmej edycji najlepszej polskiej trasy koncertowej, której sponsorem jest marka Żywiec, obejrzało w sumie 9 tysięcy widzów w żywieckim amfiteatrze pod Grojcem i 365 tysięcy w relacji na żywo w Internecie.

Za nami ostatni koncert tegorocznej trasy. Podobnie jak w poprzednich miastach, bilety 
na finał Męskiego Grania 2016 w Żywcu wyprzedały się na kilka tygodni przed wydarzeniem. Ci, którym udało się je zdobyć, mogli na żywo doświadczyć niepowtarzalnej muzycznej uczty w najlepszym stylu.

Ujmujący dźwiękami XXANAXX, energetyczni Acid Drinkers, porywająco szczery O.S.T.R., legendarne Alibabki & Reggae Goście, kultowy HEY, charyzmatyczny Dawid Podsiadło, oraz wyjątkowi Wojtek Mazolewski Quintet z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk” i supergrupa Męskie Granie Orkiestra – tak wyglądał skład finału Męskie Granie 2016. Równie ciekawie było na wprowadzonej w tym roku nowości Scenie Ż, na której zagrali młodzi utalentowani twórcy: Dominika Barabas, How Dare You Alexis, The Stubs i Iza Lach. Niemal dziewięć godzin najlepszej polskiej muzyki. Jedyny taki koncert, który mógł zdarzyć się tylko tutaj - w Żywcu.

Rekordowy finał w Żywcu

Artystyczne zderzenia i zaskakujące kolaboracje to znak firmowy Męskiego Grania. Nie zabrakło ich także podczas finału tegorocznej trasy. Elektroniczny duet XXANAXX zaprosił na scenę rapera Tego Typa Mesa, który wspólnie z wokalistką Klaudią Szafrańską wykonał m.in. „Nie znajdziesz mnie”.

Po nich amfiteatr wypełniła energetyczna muzyka Acid Drinkers. Hip-hop powrócił na scenę w większej dawce za sprawą występu O.S.T.R., który surowymi bitami i emocjonalnymi tekstami poruszył nie tylko swoich fanów.

Wielki entuzjazm wywołała ponadpokoleniowa i ponadgatunkowa kolaboracja Alibabek z muzykami reagge m.in. Gutkiem, Paprodziadem i Junior Stress. Wokalistom akompaniował znany warszawski zespół ska-jazz THE BARTENDERS.

Swoje mistrzostwo pokazali Hey brawurowo wykonując głównie materiał z nowej płyty „Błysk”, a także porywający i niezwykle uzdolniony Dawid Podsiadło.

Zaskakującą muzyczną kolaborację zaprezentował Wojtek Mazolewski Quintet, który wystąpił z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”. Ich wspólne wykonanie utworów „Karolinka” i „Chase the devil” zapewne na długo zostanie w pamięci słuchaczy.

Zwieńczeniem finałowego koncertu siódmej edycji był występ zespołu Męskie Granie Orkiestra. Artyści już po raz ostatni fenomenalnie wykonali interpretacje legendarnych polskich utworów. Kiedy zabrzmiały pierwsze dźwięki utworu „Wataha”, widzowie oszaleli. Wspólnie z muzykami śpiewało 9 tysięcy osób zgromadzonych tego wieczoru w Żywcu. To był najdłuższy koncert i największy koncert na tegorocznej trasie. W relacji na żywo na stronie internetowej Męskiego Grania oglądało go 365 tysięcy ludzi.

Jedyna taka trasa w Polsce

Każdy koncert Męskiego Grania to niepowtarzalne wydarzenie, oparte na idei twórczego łączenia gatunków, stylów i pokoleń. Trasa dostarcza niezwykłych emocji, zaskakuje i na długo pozostaje w głowach uczestników – zarówno artystów, jak i ich fanów. - Żywiec w projekcie Męskie Granie od 7 lat wspiera polską muzykę i konsekwentnie promuje różnorodność polskiej sceny muzycznej. Mam poczucie, że dzięki temu projektowi odkrywamy przed publicznością nowe oblicza artystów i wyznaczamy nową jakość na polskiej scenie festiwalowej – mówi Izabela Głodek, Dyrektor marki Żywiec.

Fani na długo zapamiętają wspólny występ MIOUSHA z Felicjanem Andrzejczakiem w Chorzowie, energetyczne techno na koncercie Domowych Melodii z Dick4Dick w Krakowie, stylowe wykonanie przez Katarzynę Figurę utworu „Przytul mnie” z Męskie Granie Orkiestra w Warszawie. Entuzjastycznie przyjęte przez publiczność projekty specjalne, jak eklektyczny Tribute to HEY, jazzowy Projekt Albo Inaczej czy Alibabki & Reggae Goście to ponadpokoleniowe i ponadgatunkowe spotkania pokazujące, że muzyka nie ma granic.

Wybitne i niezapomniane były występy supergrupy Męskie Granie Orkiestra, na czele której w tym roku stanęli: ØRGANEK, O.S.T.R. i Dawid Podsiadło. Orkiestra rządziła sceną na zakończenie każdego z koncertów, budząc ogromny entuzjazm fanów, czego dowodem były - wykonywane po raz pierwszy w historii tej trasy - bisy. Ich singiel „Wataha” był na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki, a refren „I mocniej, znów chce się żyć” był tego lata zapewne jednym z najgłośniej śpiewanych polskich tekstów, godnym siódmej edycji Męskiego Grania.


Galeria


Zagrali

XXANAXX

XXANAXX

XXANAXX to duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu.

Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem, a Michał poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany “Disappear”. W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza ep-ka XXANAXXu, z której pochodzą także utwory “Broken Hope” i “Got U Under”. Dzięki temu wydawnictwu zespół otrzymał zaproszenia na festiwale Open’er, Audioriver, Selector, Malta czy też brytyjski The Great Escape. Do tego doszły koncerty w czołowych klubach w całych kraju. Efektem był tytuł “debiut roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Portal Muno.pl z kolei w 2014 roku nagrodził XXANAXX jako “zespół roku”. Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany “Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. To z niej pochodzą popularne single “Story”, “Stay” oraz “Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów.

Po zakończeniu w grudniu 2015 roku udanej trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad ich oczekiwanym drugim albumem. Jej owoce fani duetu poznali w czerwcu, kiedy to swoją premierę miała płyta zatytułowana „FWRD“. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem.

Ten Typ Mes

Ten Typ Mes

Jako autor tekstów Typ zawsze stawiał na kontrowersję i bezpośredniość (już od debiutu z Flexxipem w 2003 r.), jako MC - na technikę i rewolucyjną formę. Jego wokalne wycieczki w stronę g-funku i punk rocka dały mu miano najbardziej rozśpiewanego rapera w Polsce. Mes (wł. Piotr Szmidt, ur. 1982 r. w Warszawie) skomponował i wyprodukował też kilka swoich szlagierów, m.in. "List", "Jak to?!" czy "Patrzę w rachunek". Rozwiązania na granicy regularnego koncertu i performance'u wyróżniają "gigi" Mesa pośród konkurencji. W 2015 roku Ten Typ Mes zaczął koncertować z Live Bandem prowadzonym przez Foxa. Wystąpił między innymi na festiwalu Spring Break, OFF Festival czy na Męskim Graniu we Wrocławiu.

Ten Typ często zmienia wizerunek sceniczny intrygując żądnych zaskoczeń fanów i wprawiając w osłupienie sceptyków - z Flexxipem straszył łysą głową, przy promocji solowych płyt stawiał na marynarki i emploi przepitego poety, inspirował się kalifornijskimi alfonsami podczas prac nad g-funkowymi albumami formacji 2cztery7. Kreatywność Szmidta wykracza poza studio i scenę - w 2008 roku nagrał "My", jeden ze swoich największych hitów. Pionierski w formie utwór w całości zarejestrowano na jednej z warszawskich ulic. "My" jako singiel, pomimo szumu samochodów w tle i surowego brzmienia, promował album "Zamach na przeciętność" (i stał się hitem portalu youtube).

Po przygodach z kilkoma wytwórniami Mes postawił na niezależność - wraz ze wspólnikami, Łukaszem Stasiakiem i Witkiem Michalakiem, założył wydawnictwo Alkopoligamia.com. Od 2006 roku Alkopoligamia wyrosła na wzór małej oficyny wydawniczej i uznaną markę ubrań. Większość longplayów z tej stajni wychodzi na winylu, do każdego dodawany jest jakiś specjał (od numerowanych egzemplarzy po plakaty i przypinki do kurtek). Muzyka i teledyski pełne niecodziennych rozwiązań, grafika oraz okładki projektowane przez rozchwytywanych absolwentów ASP zapewniły ekipie Mesa status jednej z najważniejszych niezależnych wytwórni w Polsce.

Współpraca z jazzmanami (od Andrzeja Dąbrowskiego, przez Zbigniewa Jakubka po Monikę Borzym), ekspertami od elektroniki (Kixnare, Adam Peter, Lower Entrance, Auer), rocka (Olaf Deriglasoff, The Lunatics) i oczywiście hip hopu (od Łony i Piha, po Emade i Noona) nie skończyła się dla Mesa rejsem w mainstream. Ten Typ Mes to wciąż artysta, który mimo dwóch złotych płyt na koncie ("Kandydaci na szaleńców" 2011, “TBZD” 2014) nie "straszy z lodówki"; obrał ścieżkę przemyślanej promocji w wyselekcjonowanych mediach, a jego twórczość odkrywają dla siebie nowe pokolenia odbiorców.

Acid Drinkers

Acid Drinkers

Acid Drinkers - zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 25 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny. Obecnie Acid Drinkers są świeżo po zagraniu klubowej trasy koncertowej na 25-lecie zespołu, która również promowała ich najnowszy album „25 Cents For a Riff”. Muzycy przez ćwierć wieku przyzwyczaili swoich fanów do podążania we wszystkich kierunkach w szerokim obszarze muzyki metalowej, a każda płyta różniła się od poprzedniej. Tym razem na najnowszym albumie Acid Drinkers zrobili ukłon w stronę klasyki gatunku, w której czują się fantastycznie. Kwasożłopy to prawdziwi mistrzowie sztuki koncertowej – grają z ogromną pasją i energią, od lat gromadzą pod sceną tłumy.

HEY

HEY

Na polskiej scenie muzycznej od niemal ćwierćwiecza. Jeden z najważniejszych rockowych składów w Polsce. Na koncie mają tyle dobrych płyt, że określenie ich mianem kultowego zespołu jest wręcz niezbędne. Wciąż jednak odkrywają nowe muzyczne horyzonty, wciąż zaskakują. Katarzyna Nosowska oraz Paweł Krawczyk mieli okazję współpracować z teatrem przy okazji spektaklu "Cienie. Eurydka mówi", wyreżyserowanego przez Maję Kleczewską.

Każdy ich koncert to gwarancja uczty dla uszu i duszy, a każda płyta, to coś nowego. Zmieniają stylistykę i eksperymentują. Teksty ich utworów są mądre i przemyślane. W kwietniu br. wydali kolejny studyjny album pt.: „Błysk”. W jednym z wywiadów o tej płycie Katarzyna Nosowska mówi: „we współczesnej Polsce i tak jest za dużo negatywnych emocji, więc dodawanie kolejnego gniewnego głosu w słusznej sprawie, te skrajne emocje pogłębia. Nie chcę w tym uczestniczyć (…) ktoś zamiast na teatr czy książki wydaje pieniądze na nasz koncert. Ja to ogromnie szanuje i nie chcę, żeby po naszym występie ktoś czuł jeszcze większy gniew. Chcę, żeby ludzie wyszli zrelaksowani. Albo żeby zeszło z nich ciśnienie. Albo żeby zapomnieli o czarnej dżungli rzeczywistości”. "Błysk" zyskał już status "Złotej płyty", a single "Prędko, prędzej" oraz "Historie" dotarły na szczyty list przebojów m.in. legendarnej LP3.

Alibabki i Reggae Goście

Alibabki i Reggae Goście

ALIBABKI, GUTEK, PAPRODZIAD, JUNIOR STRESS, I GRADES, DAWID PORTASZ (JAFIA), DAMIAN SYJONFAM, NADIA NAAMAN, DYMITR & MUCHA (DUBSKA) i KUBA KACZMAREK to gwiazdy, które zobaczymy na scenie Męskiego Grania w specjalnym koncercie - hołdzie polskiej sceny reggae dla twórczości zespołu Alibabki.

Oprócz znanych wszystkim szlagierów Alibabek utrzymanych w konwencji ska i reggae usłyszymy mniej znane młodszym pokoleniom: "Wash-Wash ska" czy "Dykcję". To utwory, które były pierwszymi w Polsce piosenkami zainspirowanymi jamajskimi rytmami. Mało kto wie, że Alibabki były prekursorkami tego nurtu w naszym kraju.

Koncert będzie pasjonująca wyprawą do historii polskiej muzyki rozrywkowej, w którą zabiorą nas współczesne gwiazdy reggae i ska, wzbogacając muzykę Alibabek o własne interpretacje i aranżacje. Wszystkim wokalistom będzie akompaniował znany warszawski zespół ska-jazz THE BARTENDERS.

O.S.T.R.

O.S.T.R.

Muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce.Od przypadkowego koncertu w 2001 roku, nieprzerwanie związany z wytwórnią Asfalt Records. Konsekwentnie podąża obranym przez siebie kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko: 19 albumów muzycznych z czego 5 pokryło się złotem, 4 platyną, a jedna podwójną platyną. Współpracował z polskimi muzykami pokroju Michała Urbaniaka, braci Waglewskich czy Kasi Nosowskiej, z którą był dyrektorem artystycznym Męskiego Grania 2013.

Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec, pomysłowo wykorzystuje przyswojoną wiedzę klasyczną w kompozycjach opartych na czarnej muzyce miejskiej. Mimo, że od kilkunastu lat jest w nieprzerwanej trasie koncertowej, jest przykładnym ojcem dwójki synów i wzorowym mężem.

„Życie po śmierci”, ostatni album wydany w lutym 2016 roku, bazuje na prywatnym życiu muzyka. Przeżycia i przemyślenia wynikające z rekonstrukcji płuca stały się treścią płyty, co spotkało się z bezprecedensowym przyjęciem przez krytyków i słuchaczy. Sprzedaż album w kwietniu 2016 r. przyniosła podwójną platynę. "

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło

Debiutancki album „Comfort and Happiness” (2013) sprawił, że Dawid Podsiadło dołączył do niewielkiego grona wybitnych artystów odkrytych w historii polskich talent show. Płyta przerosła oczekiwania zarówno fanów, których zyskał po wygranej X-Factora, jak i krytyków. Spójny muzycznie, efektowny wokalnie, pełny świetnych tekstów i ciekawy pod względem aranżacji krążek sprawił, że Dawid zawojował słuchaczy i rynek.

W 2014 roku artysta został laureatem czterech Fryderyków, a płyta uzyskała status diamentowy sprzedając się w nakładzie ponad 150 tys egzemplarzy. W tym samym roku Podsiadło nagrał album z macierzystą formacją Curly Heads. Płyta „Ruby Dress Skinny Dog”, nagrana w całości w języku angielskim, pełna ostrego gitarowego grania zebrała doskonałe recenzje i sprawiła, że wokal Dawida usłyszeli zupełnie nowi słuchacze. Wszyscy czekali jednak na kolejny solowy album i nie zawiedli się. Wydany pod koniec ubiegłego roku krążek „Annoyance and Disappointment” potwierdził umiejętności Dawida i przypieczętował jego wysoka pozycję wśród młodych polskich artystów. Dużą rolę na płycie odgrywają teksty. Pełne niedopowiedzeń i unikające oczywistości, dają ogromne pole do interpretacji dla słuchacza. Płyta szybko zyskała status podwójnie platynowej i ciągle utrzymuje się w czołówce najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

W tym samym czasie Dawid ruszył w trasę koncertową odsłaniając kolejną nową kartę – bardzo efektowne i drobiazgowo wyprodukowane koncerty stają się znakiem firmowym młodego wokalisty. Nie było więc zaskoczeniem że ponad dwadzieścia tysięcy biletów na klubową trasę rozeszło się momentalnie jeszcze przed pierwszym występem. Talent Dawida Podsiadło trudno kwestionować, publiczność uwielbia go jednak także za wspaniały kontakt, jaki ma ze swoimi fanami i brak gwiazdorskiego zadęcia.

Wojtek Mazolewski Quintet

Wojtek Mazolewski Quintet

Wojciech Mazolewski - mówią o nim propagator jazzu. Basista, kompozytor, producent. Założyciel i lider Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Jeden z najczęściej grających poza granicami naszego kraju artysta. Lista jego muzycznych partnerów jest bardzo długa (m.in.: Pete Wareham, Dennis Gonzales, Tim Berne, Wojtek Waglewski, Lech Janerka, Fisz, Emade oraz wielu innych). Autor muzyki filmowej i teatralnej. Laureat prestiżowych nagród muzycznych, prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej i Japonii. Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Energetycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Analogowe brzmienie kwintetu Wojtka nawiązujące do mistrzów jazzu łączy się z elektroniką i współczesnymi inspiracjami. Mieszają sie echa muzyki Milesa Davisa, Erica Dolphiego, Led Zeppelin, Red Hot Chili Peppers, Nirvany i Aplex Twina. Ostatni studyjny album zespołu pt .„POLKA" uzyskał status Złotej Płyty, a publiczność wypełniała sale w Europie na ponad 120 koncertach. Fenomen WMQ zauważyły polskie i zagraniczne media. Portal JazzSoul.pl napisał: „Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.” To na występach „live" można poczuć moc „Polki” oraz usłyszeć jak jej historia pisze się ciągle na nowo. To popis muzycznego dream team’u Mazolewskiego z Joanną Dudą, Markiem Pospieszalskiego, Oskarem Toroka i Qbą Janickim. Najnowszym wydawnictwem zespołu jest winyl z remixami utworów pochodzących ze Złotej Płyty zatytułowany "Polka Remixed"

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"

Zespół „Śląsk” powstał 1 lipca 1953 roku. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza założycielowi i twórcy Stanisławowi Hadynie- śląskiemu kompozytorowi i literatowi. Zespół obecnie nosi imię swego długoletniego dyrektora generalnego i artystycznego. Towarzysząca Stanisławowi Hadynie Elwira Kamińska przez wiele lat współtworzyła rozwój artystyczny Zespołu jako baletmistrz, choreograf i kierownik artystyczny. Wspólnie odcisnęli piętno, które zadecydowało o odmienności i oryginalności jednego z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa narodowych tańców, piosenek i obyczajów.

Zespół przez dziesięciolecia dążył do perfekcji i najwyższej maestrii. Obecnie to instytucja kultury o ogromnych możliwościach wykonawczych, realizująca ok. 120 koncertów rocznie. „Śląsk” to łącznie blisko 300 osób, z czego ponad sto należy do zespołu artystycznego tworzonego przez chór, balet i orkiestrę. Ten wielki Ambasador Polskiej Kultury wystąpił przeszło 8 tysięcy razy – łącznie dla ponad 25 milionów widzów w 44 krajach, na 5 kontynentach. Repertuar „Śląska” to wielka skarbnica polskiej kultury, z której Zespół czerpie inspiracje już przeszło sześć dekad. Pochwalić się może również dorobkiem 11 płyt wydanych w Złotej Kolekcji „Śląska”, wśród których znalazło się pięć Złotych Płyt, jedna Platynowa, a także kilka otrzymało nominację do „Fryderyka”- nagrody Akademii Fonograficznej. Poziom artystyczny Zespołu przyniósł mu uznanie na całym świecie, liczne nagrody i dyplomy honorowe.

DZIAŁALNOŚĆ KONCERTOWA
Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to instytucja kultury o szerokiej działalności artystycznej, kultywująca tradycje narodowego dziedzictwa oraz promująca polską twórczość ludową i narodową. W swojej bogatej ofercie koncertowej posiada programy galowe, wokalno-instrumentalne, edukacyjne a także niepowtarzalne widowiska.

ØRGANEK

ØRGANEK

Muzyczne wydarzenie roku 2014. Kwartet sygnowany nazwiskiem lidera, autora muzyki oraz tekstów, Tomasza Organka, którego debiut płytowy (Głupi, Mystic Production, 2014) osiągnął status platynowej i wyraźnie zdominował rynek wydawniczy w Polsce. Laureat licznych nagród (m.in. Mateusz Trójki 2014, Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego 2014, nominacja do nagrody Fryderyk 2015). Muzyka kwartetu realizowana na żywo wymyka się jednoznacznym rockowym aranżacjom zawartym na płycie Głupi, pchając zespół ØRGANEK bardziej w stronę spektaklu, w którym improwizacja i nieskrępowana ekspresja sceniczna przyciągają coraz większe rzesze słuchaczy poszukujących tego, co unikatowe, wolne i prawdziwe.

Tomasz Organek – gitarzysta, kompozytor, producent, autor tekstów i opowiadań. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na swoim koncie ma również studia na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Lider i założyciel grupy ØRGANEK, której debiutancki album Głupi (2014) osiągnął status platynowej płyty oraz otrzymał nominację do Fryderyka 2015 za Najlepszy Album Rock. Laureat Fryderyka 2006 w kategorii Nowa Twarz Fonografii wraz z zespołem SOFA. Zdobywca wielu prestiżowych nagród m.in Nagrody Muzycznej Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego czy Nagrody Offensywy Trójki - Szczoty 2015. Uczestnik cyklu Nowe Męskie Granie 2014 oraz Męskie Granie 2015.

Scena Ż

Dominika Barabas

Dominika Barabas

Laureatka m.in. I miejsca XV konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” fundacji Okularnicy w Warszawie, Grand Prix 26 Międzynarodowego Festiwalu OPPA w Warszawie, nagrody im. Wojciecha Bellona oraz nagrody dziennikarzy 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, uczestniczka i półfinalistka programu „Must be the music”. Finalistka Premier OPOLE 2016.

How Dare You Alexis

How Dare You Alexis

Kwartet działający w Poznaniu od 2012 roku, w składzie: Witold Skrzypczak – wokal, sampler; Darian Kopaniarz – bas, gitara, wokal; Mikołaj Brygała – elektronika; Marcin Gałduszyński – sampler, perkusjonalia.

Różnorodna i bogata przeszłość muzyczna chłopaków (Hellow Dog, Tempfolder, Uliczny opryszek (!), Distoria) nie pozwala na wciśnięcie HDYA do ciasnej szuflady, a co najwyżej do przepastnej komody muzyki elektronicznej. Jej drzwi nigdy nie domkną kreowanej przez zespół rozległej, muzycznej przestrzeni. Wykorzystując rytm żywego basu, organicznych przeszkadzajek, zaraźliwych melodii i dopieszczonych sampli, serwują po prostu dobre piosenki. Ich cel: zmęczyć energetycznym rytmem, równocześnie kojąc zmysły zaraźliwymi melodiami. Sami o sobie mówią, że HDYA to niczym nie skrępowany, długotrwały projekt spełniający ich zachcianki muzyczno estetyczne.

The Stubs

The Stubs

The Stubs to warszawski zespół, swoją muzykę nazywający niskobudżetowym rock'n'rollem. Na koncie mają LP "The Stubs" (2011, Antena Krzyku), EP "Kill Yourself" (2012, Instant Classic) oraz LP "Second Suicide" (2013, Instant Classic). 14 listopada 2014 premierę miał ich trzeci long play - "Social Death By Rock 'N' Roll". Zespół nieustannie koncertuje w kraju i zagranicą zaczynając od małych klubów i skłotów na dużych scenach festiwalowych kończąc. W sierpniu ich występ zarejestrowała kultowa rozgłośnia KEXP z Seatle.

Iza Lach

Iza Lach

Stojąca na rozdrożu, poszukująca tożsamości artystka...zaprasza na spotkanie ze swoim najnowszym alterego - don giovanim. Przybiera męską postać, upadłego, targanego grzechami przeszłości kochanka, nie tracąc wdzięku i charakterystycznej dla siebie emocjonalności.


Ważna informacja

Na koncerty nie można wnosić aparatów fotograficznych, kamer oraz innych sprzętów nagrywających audio video. Zabronione jest również wnoszenie alkoholu, napojów w opakowaniach szklanych, plastikowych, kartonowych i metalowych oraz wskaźników laserowych.

Regulamin


Zobacz również

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu zbierania informacji, które pomagają nam usprawnić obsługę witryny, dostosować nasze reklamy do Twoich preferencji oraz ulepszyć nasze produkty i usługi.

Zgadzając się, akceptujesz zasady dot. prywatności i plików cookies obowiązujące w niniejszej witrynie internetowej. Ustawienia cookies (w tym ich blokadę) możesz zmieniać w ustawieniach Twojej przeglądarki w każdej chwili. Tu znajdziesz szczegółowe informacje o polityką prywatności i plików cookies.